Щогодини на нашій планеті:
Щохвилини:
|
Екологічна криза спричинила загибель сотень малих річок, забруднені Чорне й Азовське моря, перетворилися на стічні брудні «відстійники» дніпровські та інші водосховища, ставки й озера. Задихаються від промислових і транспортних забруднень міста, знищуються ліси, виснажуються орні землі. Як дамоклів меч нависла над Україною (а може, й над усім світом) Чорнобильська АЕС. Смертність населення України перевищує народжуваність, тобто під загрозою опинився генофонд нації.
Таке становище змусило уряд України 1992 року визнати всю територію держави зоною екологічного лиха.
Усім нам, мешканцям невеликої, прекрасної, але вкрай переобтяженої шкідливими плодами людської діяльності планети, необхідно почати діяти. Ми мусимо активно рятувати природне середовище, зберігати й «ремонтувати» свій дім, колись прекрасний, який почав розвалюватися з нашої ж вини. Але робота ця - надзвичайно складна, важка, відповідальна. І вона лише тоді дасть позитивні наслідки, коли ми виконуватимемо її не тільки сумлінно, з душею і серцем, але, що дуже важливо, професійно, грамотно, з урахуванням законів природи.
Одного літнього ранку ми всією сім'єю поїхали в ліс по гриби. Мама з татом пішли дальше в ліс, а ми з маленьким братиком залишилися біля машини. Наче все було спокійно і тихо. Але враз зашуміли дерева і щось зашепотіло. На якийсь час мені стало страшно. Але братик заспокоїв мене і каже: «Не лякайся, то дерева розмовляють з квітами і травичкою». Я прислухалась і справді почула таку розмову: «Не бережуть нас люди, не цінують. А скільки ми їм даємо всього потрібного для життя. А вони з нас так знущаються - ламають, рвуть, топчуть. На якусь мить мені стало соромно за тих людей, які так чинять. Я розгубилася, бо рослини говорили правду, і цей список можна продовжити до безкінечності. І мені на мить здалося, що ми також приїхали руйнувати природу. І тому я собі дала слово - завжди і скрізь охороняти природу.
Немає коментарів:
Дописати коментар